Şuanda 37 konuk çevrimiçi
BugünBugün1062
DünDün1166
Bu haftaBu hafta7164
Bu ayBu ay31113
ToplamToplam10109613
Filistin PDF Yazdır e-Posta
Engin Erkiner tarafından yazıldı   
Pazar, 04 Ocak 2009 20:36


Bu konu onceden aklimda yoktu. Gundeme gelince biraz kurcaladim ve Mihrac Ural adli sefil karakterle bir kere daha karsilastim.

Adam Suriye'den aldığı para karşılığında -başka çıkarlar da elde etmiş olabilir- arkadaşlarını ölüme gönderiyor. Hem de Filistinlilerin bir kesiminden insanları öldürmeleri için gönderiyor. Olmuyor, üç arkadaş ölüyorlar. Önce bu ölümü, "İsrail ile savaşırken öldüler" diye satmaya çalışıyor. Ama o arkadaşların öldükleri yerde İsrail yok. Aslında çok kişi Filistinlilerin iç çatışmasına Suriye yanında katılındığını ve ölümlerin de bu nedenle olduğunu biliyor. Birisinin bunu öğrenince yüksek sesle söylemesi gerekiyordu. Piyango bana vurdu ve yaptım. Aradan geçmiş 25 yıl ve kimse maalesef bildiğini açıkça söylememiş.

Bunun başlıca nedeni Mihraç Ural ve çetesinin tehdit ve şantajlarıdır. Suriye'de iseniz Muhaberat'a, Türkiye'de iseniz MİT'e ihbar ederler. Böyle bir karaktere sahipler. İnsanlar da "bulaşma pisliğe" diye düşünüyorlar.

Çok haksız değiller. Korku da insani bir duygudur. Ama insaf arkadaşlar... Çeyrek asır ve de bu kadar büyük bir yalan karşısında susulur mu?

Utanmazlık parayla değil! Arkadaşları "Filistin şehitlerimiz" diye anmaya kalkınca foyaları tam olarak ortaya çıktı.

Bana karşı da "bak ifadeni yayınlarız" şantajını kullanmaya kalktılar. Tam da şantaja pabuç bırakacak adamı buldular yani!

Yayınlayın tabii, zaten ben de bunu istiyordum. 1982 yılında yani 5 yıl sonra bile bundan çekinmemişim, 31 yıl sonra neden çekineceğim?

Adil Okay son yazısında "özür dileyin" demiş. "Filistinliler arasındaki savaşa katıldığınız için hiç olmazsa ölenlerin ailelerinden özür dileyin".

Olmaz Adil olmaz!

İki nedenle olmaz:

Birincisi: Mihrac Ural ve çetesi kağıttan bir şatodur. Fiskeyle bile yerle bir olur. O nedenle en küçük bir geri adım atamazlar. Kaldı ki, burada ağır bir hata hatta resmen bir suç var. Devrimcilere ve Filistinlilere karşı işlenmiş bir suç.

İkincisi: Adam resmen bir suç makinesi. Her taraftan pislik akıyor. Devrimcilerin katili, Suriye casusu, ihbarcı, gizli polis Muhaberat elemanı ve Filistinli katili...

Bunlara eklenecek başka şeyler de vardır mutlaka.

Sizi bilmem ama benim kusacağım geliyor... 

Son Güncelleme: Salı, 06 Ocak 2009 19:39