Şuanda 79 konuk çevrimiçi
BugünBugün1259
DünDün2014
Bu haftaBu hafta11162
Bu ayBu ay39071
ToplamToplam8551519
nebil rahuma PDF Yazdır e-Posta
Mehmet Dikay tarafından yazıldı   
Salı, 29 Eylül 2009 23:08


UZUN ZAMANDIR HİÇ BİR YERE YORUM YAZMIYORDUM, SADECE DAYIM NEBİL RAHUMA İLE İLGİLİ YAZILANLARI OKUYOR VE OLAYLARIN AKIŞINI İZLİYORDUM. ARTIK BİRAZ KONUŞAYIM. AÇIKLANMASINI İSTEDİĞİM BİR KAÇ SORUM VAR.

1- NEBİL RAHUMA BAĞLI OLDUĞU ÖRGÜTTEN NEDEN AYRILDI, VE HDÖ SAFLARINA KATILDI.
2- ANLATILDIĞI KADAR CESUR,YİĞİT,ONURLU VE KARARLI BİRİSİNİN ÖRGÜTTEN AYRILMASI BU KADAR KOLAYMIDIR ? HİÇ BİR AÇIKLAMA YAPMADANMI AYRILMIŞTIR ? HANGİ ÖRGÜT BÖYLE BİR MİLİTANI KAYBETMEK İSTER ?

3- 12 EYLÜL DARBESİNDEN SONRA TÜM TÜRKİYEDE,PANİK,KORKU VE ENDİŞELERİN ÜST NOKTALARDA OLDUĞU DÖNEM GÖZ ÖNÜNE ALINIRSA, ALİ ÇAKMAKLI VE NEBİL RAHUMANIN ÖLDÜRÜLMELERİ KİMLERİN İŞİNE YARAMIŞTIR.
 
ŞİMDİ DE KENDİ DÜŞÜNCE VE FİKİRLERİMİ AKTARMAK İSTİYORUM.

NEBİL RAHUMA SADECE ANTAKYANIN DEĞİL, TÜM TÜRKİYENİN KARARLI,ONURLU, YİĞİT BİR MİLİTANIYDI. TÜRKİYE ANTAKYADAN İBARET DEĞİLDİR. YAPTIĞI HERŞEY, VE YAPMAK İSTEDİĞİ HERŞEY BU ÜLKE İNSANI İÇİNDİ. NEBİL RAHUMA İÇİN YAZI YAZAN HERKES ONUN ONURLU, YİĞİT, KARARLI VE CESUR BİRİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.NE YAZIKKİ ÖYLE BİR İNSAN BİR SÜRÜ KOMPLO TEORİLERİYLE, VE ÜZERİNE ATILAN O İĞRENÇ İFTİRA BAHANE EDİLEREK VURULUP ATILDI. KİMSESİ YOKMUŞ GİBİ KİMSESİZLER MEZARLIĞINA GÖMÜLDÜ. VE ŞİMDİ ÇIKMIŞ BAZI ÇEVRELER  29 YIL ARADAN SONRA NEBİL BİZİMDİR DİYOR. NEBİL ÖRGÜTÜNÜ DEĞİŞTİRDİĞİ GÜNDEN İTİBAREN SİZDEN ÇIKMIŞTIR. NEBİL ARTIK AİLESİNİNDİR. AİLESİNDEN KARAR ÇIKMADIKÇA ONU YERİNDEN OYNATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETEMEZ. NİNEM KATİBE RAHUMA ÖLENE KADAR NEBİL GELECEK DİYE ONUN HASRETİ İLE ÖLDÜ. O DÖNEMİN ANTAKYALI DEVRİMCİLERİNE SESLENİYORUM. SİZLER 1980 YILINDA NEBİL RAHUMANIN ÖLDÜRÜLDÜĞÜNÜ  BİLMİYORMUYDUNUZ? NEDEN NEBİL'İN AİLESİNDEN HİÇ KİMSEYE BİRŞEY DEMEDİNİZ. HANİ NEBİL SİZİNDİ, HANİ ÇOCUKLUK ARKADAŞINIZDI, HANİ AYNI MAHALLENİN ÇOCUKLARIYDINIZ? AİLESİNE HABER VERMEK HİÇMİ AKLINIZA GELMEDİ. ŞUAN DAYIMI BOŞ MEZARDA ANARKEN HİÇMİ VİCDANINIZ SIZLAMAYACAK, BİR HABER VERİLSEYDİ, 29 YIL ÖNCE DAYIM ZATEN TOPRAĞINA KAVUŞMUŞ OLACAKTI. KİMSEDE BOŞ MEZARDA ANMA TOPLANTISI YAPMAYACAKTI. İSTANBULDA KARIŞ KARIŞ ARANMAYACAKTI. ARTIK DAYIM ÜZERİNDEN KİMSENİN SİYASET YAPMASINI İSTEMİYORUM. VARSA BU ÜLKE İÇİN YAPACAĞINIZ ŞEYLER ONLARI YAPIN. OTURDUĞUNUZ YERDEN YAZMAK ÇOK KOLAY. BAKIN BEN BİLE YAZIYORUM. BÜTÜN SİTELERDEKİ YAZILANLARI OKUDUM BENİM GÖZÜMDE NEBİL RAHUMANIN ONURU İADE OLMUŞTUR.

ŞUNU DA BELİRTMEDEN GEÇMEK İSTEMİYORUM. BENİM DAYIMIN ANIT MEZARI BİR HAYRAT DEĞİLDİR. ORAYA KİMSE KENDİ ADINI YAZDIRAMAZ.NEBİL RAHUMA KİŞİYE DEĞİL TÜM TÜRKİYEYE MAL OLMUŞ ONURLU BİR DEVRİMCİDİR. BU İSİM YAZDIRMA İSTEĞİ BENCE İNSANLARIN VİCDANLARINI RAHATLATMA VEYA VİCDANLARIYLA HESAPLAŞMASIDIR. BU RAHATLAMA VEYA HESAPLAŞMA DAYIMIN MEZAR TAŞINDA OLAMAZ. HERKES AKLINI BAŞINA ALSIN.