Şuanda 58 konuk çevrimiçi
BugünBugün773
DünDün3272
Bu haftaBu hafta4045
Bu ayBu ay39240
ToplamToplam7597327
devrimci katilleri ve onlari kutsayanlara PDF Yazdır e-Posta
Hasan Balci tarafından yazıldı   
Pazar, 23 Ağustos 2009 11:20


Polemiklerden çekildiğimi bir önceki yazımda belirtmiştim. Çünkü iş polemikten çıkıp başımı belaya sokma aşamasına gelmişti. Başını çok kolay belaya sokan bir adam olduğum için kendimden korktum. Beş para etmez, artık hiçbir iddiası kalmamış, devrimciliği geçmişe öykünmenin ve bir hoby olmanın ötesinde ve geçmiş pisliklerini polemikler arıtma işine girmiş bu soytarı takımının ekmeğine yağ surmemek için bu tür karşılıklı itişme yazışmalarından feragat ettim. Beni en çok üzen Türkiye sosyalist hareketin de önemli işlere ve geleneğe sahip THKP –Acilciler siyasal örgütünün bu ajan, muhbir ve devrimci katilleri tarafından adeta bir çete örgütü haline getirilimiş olmasındandır.

 

Evet suçumuz büyük. Çünkü takkeyi düşürüp keli ortaya el birliği ile ortaya çıkarmıştık.Daha ne yapacağız. Parmağımızı görmeyenlerin gözünemi sokacağız. sosyalist hareketlerinin bütün merkezlerine ve ceza evlerine  bu şebeke ve devrimci katilleri ile ilgili bilgiyi belgeyi ulaştırdım. Bu devrimci bir görevdir.

 

Doğrusunu isterseniz Ortalıkta yazılan çizilenler ve pislikleri ayyuka çıkmış bir devrimci katili ajan döküntüsünün[1] söylediklerini de ciddiye almıyordum. Bu ajan döküntüsünün ortada gezen birkaç döküntüsü de kendi gibi idi. Nebil rahuma ve onun akibetini ortaya çıkarınca bu ajan takımın onlarca kahpelikleri de ortaya saçıldı. Ardından bilinen Ali Çakmaklı akibeti. Her şeyi ortaya döküverdi.

 

Türkiye sosyalist hareketinden tecrit olmuş, hertürlü herzesi ayyuka çıkmış tescilli devrimci katili, Türkiye devrimci hareketinin içine tekrar sızma girişimi içindedir. Bunun son örneği çatı partisi girişimidir. Bütün Türkiyeli ve kurdistanlı sosyalistleri uyarıyorum.Bu sayfada yazı yazan hiçbir insan bu ajan provakotor doküntüsünü kendinden menkul sözde siyasal soylemlerini de hiçbir zaman masaya bile yatırmadı, ciddiye almadı. Sosyalist öğretiden uzak, zaman zaman statükocu bu zibidi, insanların dikkatlerini çekmek için olmadık yalakalıklar ile insanları mail yolu ile taciz etti, baskın oran, ayşe hür gibi medyada ismi sivrilmiş liberallerin etrafında döndü durdu.Apo’nun kendine ka_lu bela zamanında gönderdiği ayetler ile avunup duruyor. Apo’nun böylesi ayetleri yalçın küçüğün, Doğu perinceğin bile elinde bol miktarda vardır. Doğrusunu isterseniz bende de var,

 

 

Bu ajan ve devrimci katilleri benim internette resimlerimi yayımlayarak sözde beni teşhir edecekler. İnternette yayınladıkları zırva imalathanesi web sayfalarında resimimi kesip yayımlamışlar. Resim doktor hikmet kıvılcımlının mezarı başında çekilmiş bir resimdir. Devrimcilerin mezarları arasında fazla dolaştığımdan başka resimimi bulamamışlar. Bu muhbirlik değilmi ?  Nebil rahumayı ve bir çok yoldaşını ihbar edenler beni neden etmesinler.

 

 

Benim suçum büyük. Suçum: el birliği ile önce ihbar edip sonra arkasından alçakca katlettikleri sonrasında boş bir araziye terk edip ardından otuz yıl uyuyan bu adamların yüzüne tüm gerçeklikleri bir bir vurdum. Önce nebil rahuma yoldaşın akibeti sonrasında mezarını bulduk[2]

 

Ancak çamur atma işi bu tarih ile zerre ilgisi olmayan benim üzerime de atılmaya başlamıştır. İnternet sayfalarına resimleri asan bu ajan provakator devrimci katilleri yedikleri onca herzeyi adeta unutturma işine gömülmüşlerdir. Türkiye sosyalistleri hiçbir şeyi unutmazlar.

 

Zeki bayterin yada ali bayterin adında bir insan yazılar yazıp kendinden menkul monologlar kuruyor[3]

 

 

Zeki bayterin adında bir insandan bir mail geldi. Başıbozuk bir mail. Yani her yerden gelebilir cinsinden bir mail. Mailin içeriği Ali çakmaklıyı sözde överken Mihraç ural'a hakaretler içerirken Ali çakmaklının ailesine ve kardeşine de hakaretler yağdırıyor yook o olay sizin bildiğiniz gibi değil böyledir diyordu mailinde...

 

Avrupa’dan İbrahim yalçın arkadaş ile bu maile tornavida çekiç ile girerek bunun menşeini araştırdık. İp numaraları dan araştırdık. Bulamadık. Ancak Hotmail olduğu için bu arkadaşı hot mailde bulduk. Bir arkadaşımız kadın ismi ile bir mail alarak bu arkadaşın kimliğini ikinci konuşmada buldu. Bu olayın yöntemini anlatıp arkadaşı gülünç duruma düşürmek istemem Adana'da doğrulattık. Sonra bu adamı İbrahim yalçın ile görüştürdük,

 

Bu arkadaş önce bir mail yazdı Mihraç Ural’a yanaştı sonra sayfasında yazı yazmaya başladı.

Adana'dan bu adamı sordum kimdir bu diye gelen cevap lümpenin düşkünün tekidir. Yanıtını aldım.” Benim kanaatim değil adanadaki arkadaşlardan aldığım bilgidir.” Sus deriz susar dedi adanadaki arkadaşlar. Bu vatandaş benim yazımda geçen bir paragrafa takılmış Bu tarihten bir tane doğru düzgün adam çıkmazmı demiştim yazımda. Zoruna gitmiş sanki bu tarihin bir parçası imiş gibi. Oysaki mailinde ben devrimci bile değilim demişti.

 

Devrimci katilliğini kendisi kabul eden birini eğer birileri kolluyor onu aklamaya çabalıyorsa, ona adam denir mi ? Zeki âli her kimseniz herkese bir çağrı yaptım size de yapayım. Oturun yerinize. Ve susun biraz vicdanınız varsa devrimci şehitlerimize saygınız varsa ali çakmaklının yeniden imar, tadilatını yaptığımız mezarının başına gidip iki dakika nefes alın.

 

Engin Erkiner bir yazısında şöyle demişti: bunlara takılmamak lazım ,

 

Nebil rahumanın mezarını vura vura kıra kıra bulduk. Tarihe yazdık. Ali çakmaklının mezarını el birliği ile yoldaşları yeniden imar ettiler. Tarihe devrimci katillerinin adını yazarken katledilen devrimcilerinin onurlarını yeniden ateşledik. Bu coğrafyada yaşayan namuslu bir devrimci için bu bir onurdur.Ben bu onurun imarının amelelerinden biriyim. Adil okay’ın 12 eylul Filistin günlügü ikinci baskısı kitabı yeniden derlenerek yazıldı bütün arkadaşların bu kitaptan edinmelerini öneriyorum. Bu kitaba nebil rahuma ve ali çakmaklınini isimlerini yeniden yazdık. Tarihe yönelik bir sürü belgeyi koyduk.Böylesi çalışmaları yapan yoldaşlara buradan sesleniyorum. Türkiye devrimci hareketinden yere düşen her şeyi aldım sakladım ve on iki bin adet belgeyi koruyorum, ihitiyacı olan yoldaşlara veriyorum.,ihtiyacı olan yoldaşar bana bir mail atarak bu belgelerden elimde olanları kullanabilirler. Çünkü bunlar benim babamın malı değil ortak mülkümüzdür. Katilleri ile kahramanları ile bu tarih ortak tarihimizdir. Tarihsel ortaklığımızın belgelerini birer şantaj malzemesi olarak kullanan soytarıları da burada hepinizin önünde birkez daha lanetliyorum.

 

Önümüze bakalım. Ali Çakmaklı için bir mezar yaptırıldı. Zannediyorum 24 eylül de bu mezara bir açılış yapılacak bu yiğit arkadaşımız bir kez daha anılacaktır.Ali çakmaklının katillerini aklayanlar onlara methiyeler yazanlar onların bulundukları ortamda bulunanlar bu olayın ortağıdır. Ali hocanın katillerinden farklı değillerdir..

 

Engin Erkiner'in tek başına İbrahim yalçın ile birlikte sürdürdükleri bu teşhir mücadelelerine saygı duyuyorum. Bir kez daha soruyorum: Bu tarihten bu gelenekten başka adam yok mu bu tarihe tanıklık edecek? Devrimci katillerinin yüzüne tükürecek.

 

Devrim ve sosyalizm mücadelesinde yitirdiğimiz yiğit yoldaşlarımıza aradan otuz sene geçsede sahip çıktık.Onları andık onurlarını yad ettik.Nebil ve ali ile ilgili bir çok yazı yazdım, emek sarf  ettim. Avrupadaki ve ankaradaki yoldaşının ve de aileden arkadaşların yardımları ile nebili gün gibi ortaya çıkardık.Bunun için Bana da bir takım sıfatlar takılmıştır.

 

devletin bildiğini yazayım

 

1977 bir mayısından beri devrimci mücadelenin içindeyim.Hiçbir zaman yere düşmedim yolda kalmadım.hala dimdik ayaktayım.Diyarbakır groups moderatoru ergunun dediği gibi yahu sen 1980 devrimcisisin. Evet hala öyleyim. Fazla ilerleyemedim, o değerleri aşındıramadım.

 

Hasan balcı.[4][1] HDÖ davasından yargılanan birçok devrimcinin ortak cümlesidir. Mihraç Ural THKP içine sokulmuş bir ajan döküntüsüdür.

[2] 30 Eylül 1980 de kendi arkadaşlarınca öldürülen nebil rahuma yoldaşın mezar yeri onca engellemeye rağmen tam olarak bulunmuştur,

[3] Ali yada zeki bayterin Mihraç Ural ve ekibi tarafından 23 Eylülde katledilen ali hoca “ali çakmaklı “ nın yakınları imiş

[4] Hasan balcı hasan balcioglu bu isimlerden başka isim kullanmam bu isimlere kayıtlı birkaç mailim var. İsimler ve başka şeylerin arkasına sığınarak yazı yazmanın alçaklık olduğunu düşünenlerdenim.

Son Güncelleme: Pazar, 23 Ağustos 2009 17:19